30.09.2019      75      Комментарии к записи Погода та її вплив на клювання риби отключены
 

Погода та її вплив на клювання риби

Рибалки новачки часто не розуміють, чому рибалки зі стажем іноді не виходять на водоймище при…


Рибалки новачки часто не розуміють, чому рибалки зі стажем іноді не виходять на водоймище при гарній погоді, а при гіршій, просиджують там цілими днями. Навіть новачки, які можуть спостерігати і зіставляти всі прикмети рибалок, не відразу здогадуються про залежності клювання від умов погоди. Наведемо достатньо широко відомі прикмети рибного клювання в певних погодних умовах.

Найкраще супроводжує удача в лові риби в момент нежаркий, з відсутністю вітру погоді, яка зберігається протягом тривалого терміну. Клювання не слабшає навіть, якщо така погода переривається нетривалими дощами. Хороший улов очікується також у період тривалої, похмурої, але без дощу погоди. Особливо хороше клювання при затягнутому димкою горизонті.

Якщо погода безвітряна і спекотна, то клювання риби в денний час майже відсутнє, за винятком рідкісних покльовок і дуже добре починає проявлятися у вечірні сутінки або на ранкової зорі. У передгрозовий час риба дуже охоче починає клювати, і перестає під час грози, по її закінченню — клювання знову поновлюється. Під час тривалих дощів, поганий кльов риби спостерігається в перервах між ними, і якщо в один час зменшується або взагалі припиняється вітер.

Під час нестійких, чи часто змінюючихся, погодних умов, клювання риби також не має постійності. Під час зимової риболовлі, хорошому клюванню супроводжує стійка погода з морозами, або тривала відлига без прояву заметілей і снігопадів, а також появляючихся на їх тлі різких вітрів та сильних стрибків у атмосферному тиску. При лові риби на відкритій воді, ви можете не побачити клювання при штормовому вітрі, що дме в будь-якому напрямку, різких перепадів тиску атмосфери.

Дуже велику перерву в клюванні риби можна спостерігати при вітрах, що дмуть з півночі і північного сходу, які викликають посилену вітрову течію, конвекцію температурного режиму води і загальне похолодання. Слід зазначити, що при нормальному тиску атмосфери, можна спостерігати непоганий кльов риби, він стає набагато гірший при низькому тиску, і навпаки при підвищеному тиску — поліпшується. Дуже часто бувають випадки, коли тривалий час зберігається знижений тиск, риба просто звикає до нього і клювання поновлюється, але без особливого ентузіазму.

Также читайте  С матчевой снастью за карпом


Об авторе: Ярослав