07.10.2019      391      Комментарии к записи Тарпон – видатний стрибун отключены
 

Тарпон – видатний стрибун

Тарпон — «срібний король», як його називають кубинські рибалки. Він є найбільшим представником оселедцевих. Досягає ваги…


Тарпон — «срібний король», як його називають кубинські рибалки. Він є найбільшим представником оселедцевих. Досягає ваги до 135 кг. Тарпон водиться на мілинах біля берегів Куби, в чистих протоках боліт Флориди, в лагунах Мексиканської затоки і Карибського моря. Тримається морських або солонуватих вод. Може заходити в річки і естуарії, часто виходить на мілководні прибережжя.

Тарпон стрибає до 5,5 метра у висоту. Це не однократно «зареєстрований» рекорд чемпіона по стрибках серед риб. Для здійснення своїх дивовижних стрибків тарпон володіє двома природними пристосуванням. Перша функціонуюча легеня, якою риба дихає в повітрі; друге — особливе вирощування спинного плавника — «повітряне кермо», за допомогою якого, як вважають фахівці, тарпон управляє своїм «польотом».

{gallery}/statty/cikavi-fakty/tarpon{/gallery}

Тарпон, безсумнівно, одна з найзнаменитіших серед рибалок риб. Це один з тих видів, з яких починалася спортивна морська рибалка. Рибалки зі всіх п’яти континентів відправлялися на пошуки тарпона ще в ті часи, коли про меч-риби, тунцях і блакитних марлінах ніхто з них не чув. За смаковими якостями тарпон вважається рибою досить посередньою, але як об’єкт лову і як живе втілення досконалості, сили й краси, він не має собі рівних серед інших риб.

Тарпон вражає насамперед міццю і неудержимостью своїх стрибків. В той самий момент, коли тарпон відчуває вістря гачка, він з неймовірною швидкістю спрямовується до поверхні і викидає своє важке сяюче сріблом тіло високо в повітря. Так само стрімко тарпон йде в глибину, що б тут же знову повторити стрибок. І дуже часто серія таких стрибків приносить йому звільнення.

Также читайте  ГСЧС призывает украинцев не выходить на лед

Об авторе: Ярослав