25.03.2019      711      Комментарии к записи Риболовля на судака наприкінці березня отключены
 

Риболовля на судака наприкінці березня

Березень можна сміливо назвати місяцем спінінгової риболовлі, оскільки переважну кількість вилову складатимуть саме хижаки. Судак,…


Березень можна сміливо назвати місяцем спінінгової риболовлі, оскільки переважну кількість вилову складатимуть саме хижаки. Судак, у цьому плані, не виключення, оскільки його нерест також не за горами та напередодні, він буде надактивно полювати на своєму шляху до нерестилищ. У цій статті ми розповімо про особливості поведінки судака у березні, де його варто шукати у першу чергу, а також про найбільш популярні засоби його вилову. Далі — докладніше.

Поведінка судака та типові ділянки його полювання

Одразу після сходу криги судак тримається дещо на віддаленні від берегової смуги, оскільки вода ще встигла погрітись, а його основне джерело їжі тримається глибини. Однак із подальшим потеплінням, судак дедалі частіше підходитиме на невелику відстань від берегу, запливатиме на мілководдя, проте триматиметься всіляких заглиблень, бровок та звалів на глибину. Під час підготування до нересту, його зграї стають все більш активними та скупченими, лише молодь, що ще не стала статево-зрілою, тримається окремими зграями на відстані, проявляючи особливу активність на фоні високого метаболізму. Період нересту цієї риби здебільшого розпочинається тоді, коли водойми прогріваються до +10 градусів, до того моменту на рибу чекає період надактивного жору, який продовжуватиметься на шляху хижаків на нерестилища.

Часи пікової активності судака приходяться на ранок, та починаються, у березні, здебільшого через годину-півтори після світанку. Його полювання також активізується на короткі часи у обідні години та на заході сонця. Окрім рельєфних ділянок донної поверхні, варто спробувати обловити найближчі, більш-менш великі та глибокі, заплави та виходи з них, окраїни мілководдя та залежи коряжнику, всюди де зустрічаються скупчення малих коропових та особливо верховодки. На одній ділянці протягом березня можуть надовго затримуватись лише молоді особини, дорослий судак на шліху до нерестилищ затримуватиметься лише на тимчасове полювання, проте за достатньої кормової бази — може залишитись на цілий тиждень.

Также читайте  Ловля в озере.

Снасті для вилову судака у березні

Основною снастю для вилову судака завжди був спінінг, та враховуючи сезонні особливості поведінки та підвищену активність риби, є декілька особливостей її збору на початку весни. Судак швидкий та сильний, великі особини можуть чинити сильний спротив виваженню, також варто врахувати і його знижену обережність та знижену прозорість води, що дозволить використовувати жилки та шнури збільшеного діаметру. Здебільшого, для його лову використовуються вудлища класу лайт, оснащені котушками із добре влагодженим, м’яким гальмом.

Принади для лову судака у березні

Надактивний судак женеться майже за будь-якою принадою, однак її розміри та кольорове забарвлення все ж таки матимуть неабияке значення. Твістери та віброхвости підбираються довжиною у 6-7см, зеленого або сріблястого кольору, помітні здалеку, використовуються більші джигові голівки задля збільшення дальності закидання. Воблери та блешні підбираються продовгуваті та звужені по бокам, у тих самих кольорах, довжиною у 5-7см. 


Об авторе: Ярослав