26.03.2019      335      Комментарии к записи Пошуки ляща у березні отключены
 

Пошуки ляща у березні

Нарешті, наступає весна, проте до справжнього відкриття сезону залишається ще декілька тижнів, допоки температура перестане…


Нарешті, наступає весна, проте до справжнього відкриття сезону залишається ще декілька тижнів, допоки температура перестане коливатись та, нарешті, почне стабільно зростати. До того моменту, риболовля на коропових буде ускладнена, оскільки останні намагатимуться триматися значних глибин та відстані від берега. У цій статті, ми розповімо про те, де варто шукати ляща протягом березня, а також за допомогою якого оснащення можна до нього дістатись на великих водоймах. Далі — докладніше.

Поведінка ляща у березні

Лящ, як і більшість коропових, є дуже залежним від погодних умов, температурного режиму та атмосферного тиску, у той час, як березнева погода ніколи не радує своєю стабільністю. Від моменту танення криги, великі коропові ще далі відходять від берегів, тримаючись, здебільшого, руслових брів, або найбільших заглиблень у спокійних водах заплавів річок. У озерах, де вода прогрівається скоріше, під час відлиг, маршрути ляща на ділянки годівлі практично не потерпають змін, тож тут їх ловити буде найпростіше. На річках лящ триматиметься найбільшого рельєфу, що не тільки вкриває його від хижаків, але і захищає від течії, дозволяючи економити сили та швидше відновлювати масу.

Пік активності цієї риби здебільшого приходиться на ранок, коли лящ висувається на ранкове жирування, тож краще за все виходити на світанку. Піки клювання, у свою чергу, протягом березня спостерігаються під час тривалих відлиг, коли температура тримається на високому рівні протягом декількох днів. Різкі заморозки, у свою чергу, можуть змусити рибу практично припинити годуватись на 1-2 дні. Зважаючи на це, на увазі завжди потрібно мати прогноз погоди на найближчий тиждень. Глибина ділянок годівлі риби, у залежності від температур також варіюватиметься від 2,5 до 4 метрів.

Также читайте  Охота со спиннингом

Снасті для вилову ляща у березні

Оскільки крига зійшла з більшості водойм країни вже наприкінці лютого, вже з перших чисел березня розпочинається сезон риболовлі по відкритій воді. У цих умовах, зважаючи на віддаленість риби від берегової зони, найкращим вибором стануть фідерні снасті. Вудлище підбирається довжиною до 4 метрів, та тестом до 140 грамів. Основна жилка підбирається діаметром до 0,2мм, неодмінно нейтральних кольорів, оскільки вода ще деякий час залишатиметься прозорою. Повідці підбираються товщиною не більш як 0,14мм, оптимально 0,1 – 0,12, у залежності від розривного навантаження жилки та величини риби на ділянці. Задля роботи на найбільших дистанціях, варто використовувати якісний шок-лідер, що гарантує збереження оснащення за силового закиду.

Насадки та підкормка

Основа домашньої підкормки залишатиметься без змін, дрібні складові рослинного походження у поєднанні із мотилем. Також варто звернути увагу на спеціалізовані склади, що продаються у риболовних магазинах, оскільки їх виробник, запитавши підкормку саме для холодної води, що відрізняється величиною фракції, розсипчастістю та менш солодким смаком. Навіть такий склад, у поєднанні із ароматичними добавками, варто перемішати із невеликою дозою мотиля, оскільки короповий віддає перевагу їжі тваринного походження. У якості насадки краще за все використати опариша, що контрастуватиме своїм виглядом із мотилем у прикормці. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!


Об авторе: Ярослав