10.04.2019      299      Комментарии к записи Вилов в’язя наприкінці березня — на почтаку квітня отключены
 

Вилов в’язя наприкінці березня — на почтаку квітня

Температура води допоки зростає малими темпами, але прогнози погоди обіцяють сильні потепління до кінця березня,…


Температура води допоки зростає малими темпами, але прогнози погоди обіцяють сильні потепління до кінця березня, що буде дуже на руку для любителів порибалити на цю, теплолюбиву рибу. Оскільки апетит в’язя зростає швидкими темпами, справа залишається лише за вибором належної тактики і місця лову. У цій статті ми розповімо про те, як і на що ловити в’язя на наприкінці березня – на початку квітня, а також про те, де його варто шукати в першу чергу. 

Поведінка в’язя і пошук місць його проживання в березні

В’язь наразі активно годується, його клювання буде особливо виразним на невеликих водоймах. Нерест розпочинається, як правило, коли температура в водоймі перевищить +6 градусів. Вже до кінця місяця в’язь іде в притоки, де вдосталь їжі. Слід зазначити, що його клювання буде вельми нетривалим і як тільки вода прогріється квітневими відлигами, його клювання припиниться до закінчення нересту. Найперспективнішими ділянками для його лову є протоки, берегові джерела, що б’ють підводні ключі і гирла. Крім цього, скупчення цієї риби спостерігаються в тих місцях, де в основне водоймище, впадають невеликі річечки і струмки, що несуть свіжу, насичену киснем, чисту воду.

Снасті на в’язя в березні

Оскільки зараз в’язь мешкає переважно в придонних шарах водойми, для його вилову використовуються донні і поплавкові снасті. Довжина фідерного вудилища має складати до 4 метрів. Тест вудилища, як і завжди, залежить від вибору годівниці, яка в свою чергу може досягати 50 грамів. Повідець краще взяти максимально тонкий, оскільки вода все ще прозора, не дивлячись на поганий зір риби. В середньому, його довжина рідко перевищує півметра, а товщина не більше 0,2 мм.

Также читайте  Что такое джерк

Поплавкове вудилище, задля лову з берегу, рекомендується підбирати максимально довге, для більш точного закидання, та може сягати 7-8 метрів. Крім цього, вудлище повинне бути обладнаним пропускними кільцями і безінерційною котушкою. На котушку кріпиться моножилка, діаметром до 0,22 мм, з повідцями довжиною також до півметра і товщиною до 0.18 мм. Якщо в притоках сильна течія, оснащення додатково навантажується невеликими грузилами.

Привада і насадка на березневого в’язя

Привада для лову мирної риби, особливо по холодній воді, в більшості своїй, обов’язкова. У випадку з в’язем, її основу складуть розпарені і максимально подрібнені горох і макуха. Ущільнювати приваду рекомендується за допомогою саме глинистого ґрунту. Кращим природним ароматизатором стануть пара крапель меду або анісової олії. При покупці магазинної привади, в першу чергу, варто звернути увагу на її запах, який ні в якому разі не повинен бути різким. До самого нересту і деякий час після нього, використовувати насадки рослинного походження не варто, оскільки риба їх з великим шансом проігнорує. На гачок з укороченою цівкою, чіпляється насадка, в якості якої відмінно послугує мотиль. Варто відзначити, що в’язь рідко зраджує своїм щоденним маршрутами на місця годівлі, а тому шанси на вилов значно зростуть, якщо загодувати ділянку перед ловом, за 2-3 доби.


Об авторе: Ярослав